Од 2. до 6. октобра 2026. мошти Преподобне Анастасије Српске боравиће у Краљеву
Повод за овај молитвени ход јесте четири деценије од обретења њених светих моштију и тридесет година од њиховог полагања у нови сребрни кивот, који је израдио отац Воја Билбија

План молитвеног хода:
Дана 2. октобра 2026.
Мошти Преподобне Анастасије биће свечано испраћене из манастира Студенице до манастира Жиче, где ће их дочекати владика Арсеније са монаштвом и верним народом.
Дана 3. октобара 2026.
У манастиру Жичи биће служена Света архијерејска литургија. У поподневним сатима мошти Свете Анастасије крећу према Краљеву. Од Ибарског моста до Храма Светог Саве биће организована литија са светим моштима, у пратњи војске, полиције и верног народа. Исте вечери у Храму Светог Саве биће одржано предавање оца Воје Билбије.
Дана 4. октобара 2026.
Биће служена Света архијерејска литургија, а током дана у порти храма биће приређен богат културно-уметнички програм.
Дана 5. октобара 2026.
У Музеју града Краљева отвара се изложба посвећена изради кивота за мошти Свете мати Анастасије.
Дана 6. октобара 2026.
Након боравка у Краљеву, мошти Преподобне Анастасије Српске биће свечано испраћене назад у манастир Студеницу.