Ušće: Priredba povodom 110 godina osnovne škole „Milun Ivanović”

U jesen davne 1907. godine otvorena je prva osnovna škola u Ušću. Njen rad prekidali su ratovi, selila se iz jedne zgrade u drugu, menjala je ime, broj đaka i izdvojenih odeljenja, ali je, uprkos svemu tome, istrajala, i uz to i napredovala.

Stoga je i tema priredbe povodom 110 godina postojanja škole bila „Rat i mir“.

Nakon oficijelnog otvaranja programa u okviru koga smo mogli čuti o prošlosti i sadašnjosti naše škole, usledilo je zvanično uručivanje nagrade Đaku generacije školske 2016/2017.godine, a to je Teodora Romčević.

Priredbu je otvorila đak prvak našeg najudaljenijeg odeljenja u Predolama, Julijana Banković, recitacijom o Milunu Ivanoviću. Nakon toga usledilo je još nekoliko recitacija učenika II razreda, a potom i veseli ples učenika koji pohađaju produženi boravak uz pesmicu „Lepo je kad se neko voli“.

Potom su učenici IV razreda izveli šaljiv skeč na temu pripreme Dana škole i demonstrirali svoje izuzetno glumačko umeće. Učenica II razreda, naša muzička zvezdica, Nađa Erdoglija, je otpevala pesmu „Naša ljubav“. U nastavku programa, učenici III/1 su i vizuelno i recitacijama u nizu dočarali šta je to sloboda, a učenici III/2 su nam pojasnili kako je nastala duga.

Muzičko-plesnu tačku na francuskom jeziku „Tous les Memes“ izveli su učenici VII razreda. Da su zaista vrsni glumci pokazali su i Lidija Ilić i Kosta Bogojević, učenici VI razreda.

Završnica programa povodom 110 godina škole bila je svojevrsna kombinacija svima nama dobro poznatih recitacija „Plava zvezda“ i „Plavi čuperak“ i pesama za sva vremena kao što su „Ringišpil“ i „Samo da rata ne bude“, čime je tema ovogodišnje, jubilarne priredbe posebno dobila na značaju. U ovoj numeri učestvovali su učenici svih starijih razreda, školski hor, učenici muzičke škole – Lola Marković, violina, i Uroš Pešić i Veljko Krdžić, gitare, kao i solisti Veljko Jevtović i Marta Cvetković.

Izvor: O.Š. „Milun Ivanović” – Ušće